Historie

Vítejte na webových stránkách rockové kapely ORTEL

založené v roce 2002

Vlastenecké cítění, silné vazby ke kořenům a vztah k rodné půdě, to vše bylo hnacím motorem k založení této hudební formace. Během letitého vývoje prošlo kapelou mnoho hudebníků a zpěvaček, které nelze ani vyjmenovat, neboť by zabral výčet těchto muzikantů přes polovinu sekce určené k hrubému popisu kapely ORTEL.

Ze zakládajících členů kapely tj. Tomáš Ortel, Vlastimil Bílý a Miroslav Procházka zůstal pouze Tomáš a Miroslav.

Nutno podotknout, že KAŽDÝ odchozí člen zanechal v kapele svůj osobitý rukopis na vydaných CD. Poslední aktuální sestava ke dni 1.12.2020 je:

  • Tomáš Ortel – zpěv, el.kytara, akustická kytara
  • Petr Zvonar – el.kytara
  • Jaroslav Brzobohatý – basová kytara
  • Miroslav Procházka – bicí

členové KAPELY

Regionální plzeňská kapela svou tvorbou získávala své příznivce a fanoušky i přes neustálý policejní monitoring a negativní články mnohých periodik… návštěvníci našich vystoupení brzy pochopili důvody těchto lživých kampaní a svou nevoli dali jasně najevo hlasováním do Českého Slavíka. Počet sympatizantů i odpůrců vzrůstal a díky soudržnosti fanoušků byla kapela nejen nominována, ale i odměněna bronzovými a stříbrnými Slavíky a to v roce 2014, 2015 a 2016. V roce 2017 již kapela na vyhlašovací galavečer pozvána nebyla a tento ročník pro záměrné snížení počtu hlasů pro kapelu ORTEL byl zároveň poslední pro všechny zůčastněné… po 60 letech byla tato soutěž zrušena a zbyla jen pachuť čehosi prohnilého…

Kapela ORTEL přes všechny restrikce a znemožnění koncertování ve velkých halách nadále svou tvorbou poukazuje na bezpráví a problémy ve společnosti, usilující o posílení vlastenectví a soudržnosti patriotů. Ani bojkotování skladeb v rádiích a dalších mainstreamových platformách neutiší poselství v textech, které zjednodušenou formou varují veřejnost před nepříznivými vlivy autoritářských tendencí a snahy pošlapat národní identitu.

Fungování kapely a její činnost je zcela závislá na svých příznivcích, tedy bez jakékoliv podpory politických stran či neziskových organizací a sponzorů…

                                                “CHCEME PROBUDIT VÁS, NEŽ ZTRATÍME HLAS”

DĚKUJEME TÍMTO VŠEM PŘÍZNIVCŮM ZA PODPORU A NEUTUCHAJÍCÍ PŘÍZEŇ